Prítomný okamih

Zažite čaro prírody spojené so silou prítomného okamihu. Kurz Prítomný okamih prebieha v prírode a zameriavajú sa na pokročilú prácu s vedomím a lepšie ovládanie nervového systému. Sú to intenzívne 2 dni praktických cvičení na zautomatizovanie a hlbšie prežívanie pokoja, harmónie a stavu nemyslenia. Mnohí vravia o meditácii a ukotvení v prítomnosti, ale len málokto vie, ako sa do tohto stavu ľahko dostať a udržať si ho. 

1 víkend 16 hod

vhodný pre žiadne alebo mierne príznaky vyhorenia

prístrojmi merateľné výsledky

Čo sa počas víkendu naučíte?

 • Vypnúť tok myšlienok.
 • Vnímať vlastné telo a pozorovať pestrosť rôznych impulzov.
 • Pozorovať okolie bez myslenia a analýzy.
 • Ľahko zotrvať dlhú dobu v príjemnom stave meditácie.
 • Preniesť tento príjemný stav do reálneho života.

Termíny 2021

Jasná, Nízke Tatry


23. - 25.7.2021 (vypredaný)242 €
10. - 12.9.2021242 €

Aká je náročnosť?

Náročnosť je minimálna, ale NESMIETE BYŤ DLHODOBO UNAVENÍ. Únava je niekedy neprekonateľnou prekážkou pri tomto druhu praxe. 

Priebeh kurzu

Kurz začína v piatok o 12:00 a končí v nedeľu o 16:00.

 • Ubytovaní budeme v prekrásnom prostredí Jasnej, v hoteli Mikulášska Chata vedľa Vrbického plesa. Ubytovanie nie je zahrnuté v cene kurzu. 
 • Ak chcete samostatnú izbu, cena ubytovania je 70 Eur/osoba/noc. V prípade, že máte záujem o dvojlôžkovú izbu pre 2 osoby, cena ubytovanie je 60 Eur/osoba/noc. Ubytovanie sa hradí sa priamo v hoteli na konci pobytu. V cene je zahrnutá plná penzia (kontinentálne raňajky, 3-chodové obedové menu, 2-chodové menu na večeru) a vstup do perfektného wellness. Za príplatok je k dispozícii bowling.

Približný harmohogram pobytu je nasledujúci:

 • Piatok
  Po 12:00 sa stretneme v reštaurácii hotela. Do 15:00 sa ubytujeme, a potom si dáme taký ľahší program vo forme prechádzky po okolí Vrbického plesa. Ak bude záujem, môžeme skúsiť aj kúpeľ v potoku vedľa hotela. Večer wellness na uvoľnenie a v prípade záujmu nočné DMT dýchanie.
 • Sobota
  Doobeda cvičenia na sústredenie, zmenu vnímania a nemyslenie. Poobede prax cvičení v prírode. Večer wellness a spoločná diskusia.
 • Nedeľa
  Doobeda uvedenie do stavu nemyslenia a zotrvanie v tomto stave aj počas prechádzky v prírode. Poobede pokračovanie praxe.

Na čo sa môžete tešiť?

Víkend plný prítomného okamihu

Získate jasnú metodiku navodzovania si príjemného stavu nemyslenia a konkrétny zážitok, ako vypnúť na niekoľko hodín. Postupne sa naučíte si tento stav nielen navodiť, ale aj udržať, a nakoniec preniesť aj do reálneho života. Veľkou výhodou pre vás je, že ho budete vedieť kedykoľvek zopakovať.

Viac praxe, menej teórie

Celý kurz je orientovaný iba na prax, teórie bude minimum. Využijeme lekárske meracie zariadenia, ktoré vám ukážu, čo robí vaše telo aj mozog. Práve kvôli týmto možnostiam je počet miest limitovaný na malú skupinu (maximálne 10 ľudí).

Krásne prostredie a príroda

Kurz sa koná v prírode a v príjemnom prostredí, v ktorom sa človek dokáže uvoľniť a výborne relaxovať. Väčšinou pôjde o miesta s wellness službami, aby ste si mohli aj fyzicky oddýchnuť po celodennej praxi.

Termíny 2021

Jasná, Nízke Tatry


23. - 25.7.2021 (vypredaný)242 €
10. - 12.9.2021242 €
„Som veľmi rád, že som sa kurzu zúčastnil, pretože som už dlho skúmal, čo znamená byť v prítomnom okamihu. Mal som slabé podozrenie o čo ide, ale až na kurze som sa uistil, že tento pojem chápem správne a viem sa do stavu kľudu a nemyslenia spoľahlivo dostať. Hurááá! Ďakujem.“
Miroslav M.
„Ďakujem. Naplnilo sa moje očakávanie. Myslím, že budem v každodennom živote využívať cvičenia, ktoré som sa naučila a dúfam, že v krízových situáciach obzvlášť.“
Dana B.
„Kurz bol výborný, stretli sme sa tu skupinka zaujímavých ľudí s rôznymi životnými situáciami. Naučilo ma to trošku spomaliť, bez pocitu nervozity. Aj keď ešte nezvládnem flow, viem nájsť vnútorný kľud.“
Jana S.
„Dostal som veľa inšpirácií a návodov na prácu so sebou a taktiež sa mi podarilo lepšie "uchopiť" prítomný okamih. Na základe zistených poznatkov sa teším na lepšie vnímanie prírody ako i seba samého.“
Ľubomír M.