Najnovšie články

 

Moja cesta za zdravím – 2. časť

Ako ma moja dôslednosť, nadšenie pre prácu a workoholizmus viackrát doviedli do stavu vyhorenia a ako som si s týmto stavom poradil. Prečítajte si, aké udalosti predchádzali vzniku uceleného systému na elimináciu stresu a vyhorenia.

Moja cesta za zdravím – 1. časť

Môj príbeh začína asi pred 25 rokmi. V tom období som bol veľmi často chorý. Striedali sa u mňa rôzne zápaly, ktoré sa prejavovali nielen vo vnútri tela, ale aj na pokožke. Užívanie antibiotík bolo bežnou súčasťou môjho života. Ak Vás zaujíma, ako sa vyvíjala moja osobná cesta za zdravím, respektíve, čo ma motivovalo stať sa inštruktorom Metódy Wima Hofa, určite si prečítajte tento článok.

Wim Hof

10 dôvodov, prečo zažiť Metódu Wima Hofa naživo

Metóda Wima Hofa (WHM) je vedecky overený a výsledky prinášajúci komplexný nástroj, ktorý používajú tisícky ľudí po celom svete. Ak zatiaľ nevieš o čom to vlastne je a aké benefity ti môže priniesť do života, prečítaj si týchto 10 dôvodov, prečo ju odporúčam zažiť na vlastnej koži úplne každému.

Pozornosť – ako ju môžeme zlepšiť?

S pozornosťou sú spájané slová ako zameranosť, sústredenosť, selektivita, či koncentrácia. Je to stav bdelosti, v ktorom sa vedomie zameriava na niektoré podnety, činnosti alebo deje, zatiaľ čo iné ignoruje (alebo sa snaží ignorovať). Symbolicky môžeme pozornosť prirovnať k reflektoru. Oblasť, na ktorú je zameraný, je viditeľná a ďalej možno skúmateľná v porovnaní s oblasťou mimo jeho žiarenia. ​

Syndróm vyhorenia

BASE Systém a syndróm vyhorenia. Čo je to vyhorenie a ako sa ho zbaviť?

Čo nás okráda o kvalitný spánok

V rámci oboch mojich hlavných typov kurzov, ktorými sú Wim Hofova metóda a BASE systém, existuje pár základných pravidiel, ktoré sú všeobecne platné pre udržanie alebo zlepšenie mentálneho a fyzického zdravia. Jedným z veľmi dôležitých je spánok. Spánok je veľmi dôležitou a nevyhnutnou súčasťou života človeka. Je to najúčinnejší spôsob, akým dokážeme každý deň „zresetovať” naše telo a mozog (samozrejme, najlepšie v spojení s rannou studenou...

Všetko o strese

Pojmy stres a vyhorenie sa v súčasnosti používajú veľmi často. Stres je prirodzenou súčasťou nášho života, no zdá sa, že dnešná doba ho často produkuje viac, než sme schopní uniesť. O tom kedy je pre nás prospešný a kedy nám škodí sa dozviete v dnešnom článku.

Metóda Wima Hofa v praxi – časť 3

V tejto časti sa venujem zmenám, ktoré som na sebe spozoroval pri praktikovaní WHM a konkrétnym výsledkom, ktoré som dosiahol.

Wim Hof – človek s nadľudskými schopnosťami? – časť 2.

Najprv sa Wim zdal byť výnimkou, ale keď dokázal, že jeho schopnosti ovládnuť autonómny nervový systém sú prenosné a naučiteľné, tak zaujal aj širšiu odbornú obec. V článku nájdete zhnutie vedeckých výskumov, kde bol sám Wim a jeho metóda predmetom skúmania.

Wim Hof – človek, ktorý vás dokáže naučiť (takmer) nemožné. Časť 1.

Zo všetkého najviac rešpektuje prírodu. Ako vravieva, tá ho všetko naučila. Nemal učiteľov, všetko skúšal na sebe a počúval čo mu vraví jeho vlastné telo. Dôležitá vlastnosť, ktorú sme takmer stratili.