žena v ľadovom jazere

Niekoľko dôvodov, prečo začať s metódou Wima Hofa

Metóda Wima Hofa (WHM) je vedecky overený a výsledky prinášajúci komplexný nástroj, ktorý používajú tisícky ľudí po celom svete. Ak zatiaľ nevieš o čom to vlastne je a aké benefity ti môže priniesť do života, prečítaj si týchto 10 dôvodov, prečo ju odporúčam zažiť na vlastnej koži úplne každému. Samozrejme, všetky tieto dôvody sú vedecky podložené ak sa chceš o om presvedčiť pozri si štúdie na podstránke Veda .  

1. Skamarátiš sa s chladom

WHM ti pomôže postupne a pohodlne skamarátiť sa s chladom. Pravidelným praktikovaním sa budeš lepšie odolávať nižším teplotám, zvykneš si na studenšiu vodu. Postupne budeš potrebovať menej oblečenia v ktoromkoľvek ročnom období, doma si zvykneš na nižšie teploty, budeš sa umývať a sprchovať v studenšej vode. Tieto zmeny budú mať priaznivý dopad nielen na tvoje zdravie ale aj na tvoju peňaženku.

2. Chrípka, prechladnutie a iné choroby sa ti vyhnú oblúkom

WHM doslova trénuje tvoj imunitný systém, aby vydržal viac. Pravidelným praktikovaním metódy sa staneš oveľa odolnejším/šou voči sezónnym ochoreniam ako sú chrípka, prechladnutie, vírusy a pod. Tvoje telo bude odolnejšie, imúnnejšie a otužilejšie.

3. Alergie ti viac nebudú znepríjemňovať život

Naučíš sa, ako vedome ovládnuť podvedomé procesy v tele a ovládať telo úplne novým spôsobom. Napríklad, ako ovplyvniť a utlmiť negatívny vplyv alergií úplne bez liekov. (Bližšie informácie k tejto téme nájdeš vo vedeckej štúdii v anglickom jazyku).

Naučíš sa, ako prepojiť tvoje telo a myseľ na špičkovú úroveň (existuje totiž aj iný, vnútorný svet, ktorý sa naučíš ovládať). Tým, že skrotíš nepríjemné alergické reakcie tvoje každodenné fungovanie a vychutnávanie si života sa posunie na vyšší level.

4. Tvoj športový výkon sa preukázateľne zvýši

Tvoja športová výkonnosť a forma majú priamy pozitívny vplyv na úspech a pohodu v tvojom živote. Vždy sa preto potrebuješ držať vo forme a v kondícii, pretože keď budeš mľandravieť a zakrpatievať, tak to vždy bude limitovať tvoju úspešnosť, vytrvalosť, drive a dokonca ti hrozí riziko vyhorenia.

WHM využívajú na zdokonalenie svojej výkonnosti viacerí vrcholoví športovci, ako napr. Alistair Overeem (UFC – PRO Fight), večne mladý “bigwave” surfer Laird Hamilton a mnohí iní. Pridaj sa k nim, zamakaj na svojej kondícii, vitalite a imunite. Rád ťa naučím, ako vyťažiť maximum pre tvoje perfektné zdravie, koncentráciu, okysličenie tela a vnútornú silu. Získaj svoju dlhodobú konkurenčnú výhodu a čerpaj skutočnú silu zvnútra.

Ak chceš naštartovať svoju imunitu ešte pred jeseňou, skamrátiť sa s chladom a začať s otužovaním, prihlás sa na Jednodňový intenzívny kurz.

5. Zvýšiš si odolnosť voči stresu

Stres vie byť obrovský zabijak nadšenia, radosti a šťastia. Práve preto je veľmi dôležité vedieť sa mu vyhnúť alebo aspoň čo najviac eliminovať jeho nezdravé účinky.

Vedieť ovládnuť vlastnú myseľ a myšlienky je kľúčové, aby si nebol otrokom vlastnej, nikdy nekončiacej reťaze myšlienok, ktoré ti nedovolia relaxovať, spať a venovať sa v pokoji tomu, čo ťa baví a napĺňa.

Upozornenie: Ak máte problémy s dlhšie pretrvávajúcim stavom únavy a vyčerpania, praktizovanie WHM vás bude vyčerpávať ešte viac. V tomto prípade vám odporúčam najskôr dostať svoje telo a myseľ do normálneho stavu. Ako na to, vás rád naučím na niektorom z kurzov BASE systému.

6. Vyhneš sa chronickým zápalom

Je vedecky preukázané, že WHM ti pomôže vyhnúť sa chronickým zápalom.

V našom tele pôsobí protizápalovo na viacerých úrovniach:

  • chemicky – dočasne ti zvýši pH krvi,
  • biochemicky – dočasne zvýši produkciu protizápalových hormónov,
  • psychologicky – odstráni stres, čiže najčastejšieho pôvodcu a základný kameň chronických zápalov a civilizačných ochorení.

Ak chceš vedieť viac, na tomto odkaze nájdeš k tejto téme štúdiu v anglickom jazyku.

7. Budeš sa vedieť lepšie koncentrovať

Dnes je doba neustálych vyrušení, rozptýlení a doslova až kradnutí tvojej pozornosti. Sociálne siete, televízne kanály, reklamy, inzeráty, WhatsApp, Viber, Messenger, Fuckupy, korporácie… všetci sa snažia získať tvoju drahocennú pozornosť.

Najlepšie, čo môžeš urobiť, je chrániť svoju pozornosť a postupne pracovať na zlepšení svojej schopnosti koncentrovať sa v kľúčových momentoch. Pretože práve to je jedna z kľúčových schopností pre tvoj úspech. Či už si pod ním predstavuješ vyšší príjem, spokojnosť so svojím životom, fungujúce vzťahy, vyriešenie problémov alebo čokoľvek iné.

Metóda Wima Hofa ťa preukázateľne naučí sa lepšie sústrediť a koncentrovať, keďže sa s ňou naučíš odolávať nielen chladu, ale aj rušivým vplyvom.

Ak chceš metódu spoznať komplexne a postupne, ideálny na to je najkomplexnejší WHM kurz – 10-týždňový.

8. Prekročíš svoje limity a „nakopneš“ si sebavedomie!

Každý z nás chce byť a dosahovať viac. Je to prirodzené. Vďaka WHM môžeš na vlastnej koži zažiť pocit prekročenia vlastných limitov. Prekročíš limity, ktorým si dlhodobo veril, že máš. Lenže ty sám určite cítiš, že je v tebe viac. Oveľa viac. Na kurzoch WHM ťa naučím ako prepojiť myseľ a telo do účinného celku, a tak dosiahnuť novú úroveň výkonnosti.

A keď budeš chcieť môžeš sa pripojiť a vyštverať sa v zime v plavkách na Chopok (2 024 m.n.m.)

9. Výrazne si zlepšíš prekrvenie

Podľa Wima Hofa sú najväčším masovým vrahom na svete kardiovaskulárne ochorenia. Je to naozaj tvrdá realita, že ľudia umierajú hlavne preto, lebo sa nestarajú o svoje srdce, cievy a zásobovanie tela a orgánov kvalitnými živinami (ktoré sú po tele distribuované krvou).

WHM slúži ako prevencia pre zdravé cievy, perfektné prekrvovanie a vyživovanie kľúčových orgánov (mozog, srdce, pľúca, pečeň). Keď sa cítiš unavený, jeden z dôvodov tvojej únavy môže byť aj slabé prekrvenie a okysličenie mozgu.

Pozri si toto video, ktoré ponúka ukážku úžasného vplyvu Wim Hofovej metódy na koncentráciu, kondíciu a imunitu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

10. Budeš mať lepší sex!

Vedel si o tom, že najdôležitejší orgán pre špičkový sexuálny život je tvoj mozog? On prijíma podnety, reaguje na vzrušenie a užíva si slasť. Keď je tvoj mozog skvelo okysličený a prekrvený a má veľa živín, tak aj tvoj sex je lepší. 

WHM preukázateľne pomáha zvyšovať prekrvenie tvojich orgánov, zlepšovať regeneráciu, prepojenie tvojej mysle a tela, a tým ti celkovo prináša lepšie a nezabudnuteľnejšie sexuálne zážitky.

11. Užiješ si poriadnu zábavu!

Na záver asi to najdôležitejšie, keďže sebarozvoj nie je len o teórii a cvičeniach, ale aj o kvalitnej zábave v prostredí rovnako naladených ľudí, ktorí sa chcú naučiť, ako žiť lepší a kvalitnejší život.

Počas 10-týždňových kurzov, 4-dňových pobytov ale aj na jednodňových kurzoch WHM, spoznáš nových, zaujímavých ľudí podobnej krvnej skupiny. Presvedčíš sa, že kurzy sebarozvoja nie sú len o práci na sebe, ale aj o zábave a zážitkoch na celý život.

Presvedčili ťa tieto dôvody natoľko, že chceš WHM zažiť na vlastnej koži?

Ak cítiš, že táto metóda je naozaj to pravé pre tvoj rast, napredovanie a chceš s jej pomocou dosiahnuť novú, nepoznanú úroveň ovládania svojej mysle a tela, tak sa prihlás na niektorý z mojich kurzov metódy Wima Hofa.

Sám som si prešiel dlhou cestou k lepšiemu zdraviu a odolnosti (ak ťa to zaujíma môžeš si o tom prečítať). Všetko, čo sa na mojich kurzoch naučíš, mám vyskúšané na vlastnom tele a overené dlhoročnou praxou, za ktorú som už na túto cestu “nakopol” množstvo klientov. A ďalším možeš byť práve ty. Rozhodnutie je len na tebe.

Štítky:
Zakladateľ BASE systému, certifikovaný inštruktor Metódy Wima Hofa a lektor taoistickej jogy. 15+ rokov skúseností s tréningami a osobnostným rastom.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů