Naučte sa odolávať stresu
Posilnite svoje zdravie a imunitu
Zvýšte svoju výkonnosť a odolnosť
Začnite pohodlne otužovať

Metóda Wima Hofa - Jednodňový kurz

dýchanie

sústredenie

vystavovanie chladu

Čo vďaka kurzu získate

 • Jednoduchý a pritom komplexný návod na budovanie lepšieho zdravia, imunity a odolnosti
 • Naučíte sa odolávať každodennému stresu a lepšie reagovať na stresové situácie.
 • Vysvetlíme si, ako ako tréning WHM prispôsobiť vašim individuálnym možnostiam a potrebám.
 • Naučíte sa princípy, na základe ktorých metóda funguje. Vďaka čomu si budete vedieť poradiť aj v neočakávanej situácii (napr. v prípade nástupu choroby). 
 • Všetky cvičenia si prakticky vyskúšate. Povieme si ako určiť, či ich robíte správne. Naučíte sa správne dýchať tak, aby to bolo pre vás prínosom.
 • Dozviete sa nielen o základných pilieroch WHM, ale tiež o fyziologických procesoch nášho tela.

Aktuálne termíny

online alebo osobne v Bratislave 

27.4.2024120 €

Výhodný balíček 
Jednodňový kurz + Chopok

497 €     617 €

Jednodňový kurz si teraz môžete zakúpiť spolu s jarným WHM výstupom na Chopok (11.-14.4.) v zvýhodnenom balíčku. Už v apríli zažijete niečo nezabudnuteľné. Budete mať splnenú podmienku účasti na WHM kurze a jednodňový kurz budete mať úplne zadarmo.
(Vzťahuje sa iba na Jenodňový kurz v termíne 2. marca.)

Priebeh Jednodňového kurzu

 • Kurzy v Bratislave sa konajú v centre Viktor Schiller, ktoré sa nachádza v priestoroch budovy Apollo Klub na Súkenníckej 4 v Bratislave. Zobraziť na mape >>
 • Online sa k nám pripojíte naživo cez aplikáciu ZOOM. Celý čas budete plnohodnotným účastníkom kurzu.
 • Plánované sú väčšinou na sobotu v čase od 9:00 do 16:00 hod.
 • Aktuálna kapacita kurzu je 20 osôb (osobne, alebo online).
 • Kurz začíname teóriou, ktorú dostanete 4 dni vopred vo forme videa. Praktická časť sa bude konať v termíne, na ktorý ste sa prihlásili. 
 • Techniky, ktoré sa naučíte, si na záver kurzu overíte v 2-minútovom ľadovom kúpeli. Kúpeľ nie je povinný počas kurzu, ale určite ho odporúčam absolvovať. Tí, ktorí sa kurzu zúčastnia online, absolvujú doma 2-minútovú studenú sprchu. Všetko vám vysvetlím a môžete mi veriť, že to zvládne naozaj každý. Je to najjednoduchšia cesta, ako vám dokážem, že aj v prudko stresovom prostredí, ktorým ľadová voda je, dokážete byť sústredení a v pokoji bez najmenšieho stresu. Ak toto zvládnete, dokážete zvládnuť akúkoľvek stresovú situáciu. 

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pre každého, ak:

 • netrpíte epilepsiou ani žiadnym kardiovaskulárnym ochorením.
 • nie ste tehotná alebo dojčiaca žena. Zvýšené hladiny adrenalínu spojené s technikami WHM by mohli ovplyvniť zdravie dieťaťa.
 • nie ste veľmi unavení alebo vyčerpaní. Kurz absolvovať zvládnete, ale ak máte problémy s dlhšie pretrvávajúcim stavom únavy a vyčerpania, praktizovanie WHM vás bude vyčerpávať ešte viac. V tomto prípade vám odporúčam najskôr dostať svoje telo a myseľ do normálu. Ako na to, vás rád naučím na niektorom z kurzov BASE systému.

(Pozrite si video na YouTube - Pre koho nie je vhodná metóda Wima Hofa)

Váš lektor vie, o čom hovorí

Viktor Schiller je certifikovaný inštruktor Wim Hofovej metódy II. stupňa, lektor taoistickej jogy, autor knihy Výdych, nádych a zakladateľ BASE systému - proti stresu a vyhoreniu. Je jedným z prvých inštruktorov, ktorí metódu Wima Hofa  priniesli na Slovensko. Už niekoľko rokov sa úspešne špecializuje aj na syndróm vyhorenia a jeho odstránenie. Jeho kurzmi prešlo množstvo spokojných klientov, ktorí dosiahli skvelé výsledky. Môžete mu veriť, že aj vy s ním dostanete svoju myseľ pod kontrolu a budete vedieť lepšie pracovať so svojím telom a vlastnou energiou.

Garancia kvality

Za kvalitou kurzu si stojím a preto, ak by ste si z kurzu vôbec nič neodniesli a znamenal by pre vás stratu času, vrátim vám peniaze.

Bonusy, vďaka ktorým si odnesiete viac

Techniky pre pokoj mysle

Ukážem vám vlastné techniky vytvorené na ovládanie mysle, pokoja v hlave a na radikálne zlepšenie sústredenia a efektivity v práci.

Princípy, ktoré sa bežne neučia

Aby ste mohli využívať a prispôsobovať techniky podľa individuálnych potrieb a cieľov, učím aj princípy, ako metóda funguje, pretože niekedy sa potrebujete vysporiadať so stresom, inokedy s chrípkou alebo podať potrebný výkon. Ak pochopíte, ako fungujú princípy, nebudete sa musieť do konca života spoliehať iba na to, čo ste sa naučili na kurze. Budete vedieť meniť a prispôsobiť si tréning podľa vlastných potrieb. Namiesto dogmy budete mať slobodu v experimentovaní. Učenie princípov je najväčšia pridaná hodnota, ktorú iní inštruktori neučia.

Tréning bez tréningu

Naučím vás techniku tzv. „tréning bez tréningu“, vďaka ktorej si už viac nemusíte vytvoriť extra časový priestor na denné cvičenia. Cvičenia sa dajú zapojiť do bežného dňa tak, aby nezaberali váš čas.

Výpovede ľudí, ktorí tento kurz absolvovali

Profesionálny tréner, ktorému nie je ťažké dôverovať. Kurz mal množstvo benefitov - tipy pre zlepšenie športového výkonu a dynamická meditácia ma presvedčili ponoriť sa do ľadovej vody. Cítil som, ako ego chcelo von z bazéna, ale dychom som ho potlačil a dokonca miestami aj zacítil teplo vo vlastnom tele. Ďakujem 🙂

Andrej Kubaška

účastník Celodenného kurzu WHM

Nikdy som si nemyslela, že dokážem vliezť do vody s ľadom a že tam vydržím 2 minúty. A dala som to. Je to super zážitok a super pocit. Pocit, keď ideš do toho bazéna a keď z neho vychádzaš, WOW. Vôbec mi nebola zima, práve naopak. Dá sa to nádherne ustáť a ten pocit na tele je neskutočný. Akoby som zhodila 10 kg záťaž. Všetko, čo som sa naučila o dýchaní určite využijem. Ďakujem.

Alžbeta Bečarová

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Super! Presne preto som prišiel. Výborne vysvetlený princíp / proces / fungovanie a vplyv otužovania. Teším sa.

Vladimír Kubáň

účastník Celodenného kurzu WHM

To, čo len čítaš a počuješ na internete, som dnes prežil. A odnášam si omnoho viac, ako som čakal. Jednoznačne to je niečo, čo treba zažiť a počuť od Viktora a nie len stokrát čítať, počuť.

Tomáš Čas

účastník Celodenného kurzu WHM

Veril som, že to dokážem. Bol som prvýkrát v ľadovej vode. Spočiatku to bolo napínavé, ale potom som to rozdýchal a si to užíval. Dýchacie cvičenie ma povznieslo do nových sfér, brnelo mi celé telo ešte dlho potom. A ten kľud potom ... Veľmi sa mi páčil tento kurz. Oceňujem vysvetlenie princípov WHM pomocou metodiky Tao jogy.

Horst Antol

účastník Celodenného kurzu WHM

Kurz bol veľmi zaujímavý a dobre vedený. Nemala som chvíľu, kedy by som sa nudila, alebo by ma niečo nezaujímalo. Dýchanie mi dalo uvedomenie si svojho tela a navodenie kľudu. A ľad - čo dodať ? Pre mňa prekonanie samej seba, neopísateľný pocit a taký zlatý klinec 🙂 Ďakujem za príjemne strávený deň a nové možnosti 🙂

Silvia Rippelová

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Kurz sa mi páčil veľmi. Viktor mi ozrejmil veľa vecí, ktorými si dokážeme skvalitniť život. Ľudia častokrát zabúdajú počúvať svoje telo. Tento kurz bol pre mňa návratom k svojmu vnútornému ja.

Klaudia Vinicka

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Na kurze sa mi páčilo, že to má Viktor aj sám na sebe zažité, že dáva veľký priestor individuálnemu prežívaniu a možnostiam; že má na vec náhľad a že tomu naozaj rozumie. A je mi veľmi sympatické, že nad vecami premýšľa, učí sa nové veci a experimentuje. A veľmi oceňujem, že okrem "A", povie aj "B".

Zuzana Milerová

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Kurz bol pre mňa výnimočný tým, že som dokázala prekonať strach vkročiť do ľadovej vody. Lektor pútavo odovzdával svoje zažité poznatky a celý deň ubehol veľmi rýchlo. Ďakujem za výnimočný deň.

Simona Korenačková

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Tento kurz odporúčam všetkým, ktorí chcú posunúť svoje limity a zistiť, čoho všetkého je ich telo schopné. Doteraz som si myslel, že WHM je len o schopnosti znášať chlad, avšak som zistil, že to ovplyvní aj mnohé iné aspekty môjho života. Vlastne tento kurz odporúčam VŠETKÝM, som si istý, že si tu každý nájde to svoje.

Miloš Macega

účastník Celodenného kurzu WHM

Kurz je výborný v prekonávaní vlastného strachu. Naučil ma, ako vystúpiť zo zóny komfortu. Verím, že dýchaním získam väčší vnútorný pokoj a celkové zdravie nakoľko teória bola vynikajúco vysvetlená. Ďakujem.

Katarína Zukalová

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Prídi na kurz, ak chceš nabudiť svoje telo, ukľudniť myseľ. Viktor je úžasný učiteľ s kamarátskym prístupom. Myslím, že na Slovensku máme vlastného a ešte lepšieho Wima Hofa - Viktora Schillera.

Eva Maráčková

účastníčka Celodenného kurzu WHM

Toto by mal byť povinný kurz na lekárskych fakultách, kde sa učia, ako vie myseľ ovplyvniť telo. Povinná výbava človeka dnešnej doby - stresovej, aby sa naučil ako ukľudniť myseľ a zlepšiť svoj život po všetkých stránkach. Kto zvládne ľadový kúpeľ, zvládne akúkoľvek životnú situáciu.

Diana Mozolakova

účastníčka Celodenného kurzu WHM