Moja cesta za zdravím (1. časť)

V prvej časti môjho príbehu sa dozviete ako som sa dopracoval k Metóde Wima Hofa.

Môj príbeh začína asi pred 25 rokmi. V tom období som bol veľmi často chorý. Striedali sa u mňa rôzne zápaly, ktoré sa prejavovali nielen vo vnútri tela, ale aj na pokožke. Užívanie antibiotík bolo bežnou súčasťou môjho života. V 16-tich rokoch mi doktor povedal, že musím prestať s telocvikom a so všetkými športami. Vyhýbať som sa musel aj behu za autobusom smerom k zastávke, pretože mi spôsoboval zápaly v kolenách. 

V roku 2000 sa stav ešte zhoršil. Začali sa mi zapaľovať už aj korene zubov. Lekári zistili, že mám alergiu na laktózu a lepok. S dodržiavaním bezlepkovej stravy sa všetky zápalové príznaky behom jedného roku začali postupne vytrácať. Problémom však zostávala moja imunita. Za posledné roky dostala až príliš zabrať, a preto si ma s obľubou vyhľadávali všetky sezónne ochorenia. 

Doviedlo ma to až k tomu, že som sa začal zaujímať o možnosti samoliečby bez doktorov. Chcel som nájsť inú cestu, ako si posilniť svoje zdravie.

V roku 2005 som sa rozhodol odísť do Anglicka, kde som sa po pár skúsenostiach s lekármi (totálna odborná katastrofa) ocitol v situácii úplného zúfalstva. Doviedlo ma to až k tomu, že som sa začal zaujímať o možnosti samoliečby bez doktorov. Samozrejme, nie som radikálne proti modernej medicíne, no bol som zúfalý a chcel som nájsť inú cestu, ako si posilniť svoje zdravie. Zaujímal som sa najmä o východné učenia. Začal som sa venovať taoistickej joge a liečbe bylinkami. 

Počas hľadania najúčinnejších cvičení pre silné zdravie, som sa dozvedel o technike g-Tummo (na vytváranie vnútorného ohňa), ktorú praktikujú tibetskí mnísi. Rôznymi cestami som hľadal spôsoby, ako a od koho sa môžem túto techniku naučiť. Na jednom fóre som našiel zaujímavú otázku. Niekto sa tam pýtal, či Wim Hof praktizuje techniku g-Tummo. Netušil som, kto to je, no odpoveď zaujímala aj mňa. Začal som preto vyhľadávať informácie o Wimovi Hofovi a o tom, čomu sa venuje. 

Jeho metóda ma natoľko oslovila, že som sa jej začal naplno venovať. Čoskoro sa dostavili účinky. Choroby sa prestali tak často objavovať, až sa napokon z môjho života takmer úplne vytratili. Moja imunita sa opäť zocelila a tento stav trvá naďalej. V súčasnosti ochoriem naozaj len výnimočne, a keď sa tak stane, má to vždy hladký a rýchly priebeh (zvyčajne otázka 2 dní).

Keď na sebe vidíte a cítite výsledky, ktoré ste vy sami dokázali, zvýši to aj vaše sebavedomie.

WHM ma zocelilo nielen fyzicky, ale aj psychicky. Keď na sebe vidíte a cítite výsledky, ktoré ste vy sami dokázali, zvýši to aj vaše sebavedomie. Moja osobná premena bola natoľko výrazná, že som sa rozhodol pomáhať ľuďom a viesť ich počas procesu ich vlastných premien. V roku 2016 som sa stal certifikovaným inštruktorom Metódy Wima Hofa. Spolu s Martinom sme ako prví priniesli WHM na Slovensko. Ďalší rok som si rozšíril svoj certifikát na inštruktora II. stupňa a okrem celodenných a komplexných 10-týždňových kurzov som začal organizovať zimné výstupy v šortkách na Chopok.

Pri práci s chladom som sa dokonca zúčastnil aj zápisu do Guinessovej knihy rekordov za dĺžku státia pred idúcim snežným delom – v plavkách. Ani po takomto extréme som však neochorel.

Zaujíma vás ako môj príbeh vyvíjal ďalej? Prečítajte si jeho druhú časť.

Zakladateľ BASE systému, certifikovaný inštruktor Metódy Wima Hofa a lektor taoistickej jogy. 15+ rokov skúseností s tréningami a osobnostným rastom.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů