Príroda, chlad, prázdna hlava, prekonávanie sa aj relax

To všetko ťa čaká na zážitkovom kurze spojenom s výstupom na Chopok len v šortkách!

Máš rád nezabudnuteľné zážitky a rád čerpáš silu z prírody? Chceš zažívať neskutočné skúsenosti v spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny ako ty? Miluješ prekonávať svoje limity a zažívať nezabudnuteľné okamihy? Potom si na správnom mieste, tu sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o výstupe na Chopok!

Môže sa výstupu na Chopok zúčastniť každý?

Kurz nie je pre každého. V prvom rade je to fyzicky náročný výstup, kopec je strmý a túra trvá dve a pol až tri hodiny. Často bývajú aj sťažené poveternostné podmienky. Tento kurz je pre pokročilých, zameraný na termogenézu (generovanie tepla), pokročilé ovládanie tela a mysle a nové techniky na nacvičenie si nemyslenia v reálnom živote. Zo skúseností viem, že najviac si ho vedia užiť ľudia, ktorí boli na 1-dňovom kurze a minimálne mesiac trénujú každý deň, alebo sa zúčastnili 10-týždňového kurzu. Títo ľudia si už vybudovali odolnosť na chlad. Robili sme aj pokusy – zobrali sme na pobyt pár ľudí, ktorí sa nepripravovali a dali sme im rýchlo školenie. Túru zvládli, vyšli na Chopok aj v plavkách, bolo však vidno, že bojovali a neužívali si to. Cieľom je pobyt si užiť, ísť do hĺbky tých metód, ktoré už máte zažité, s ktorými už viete pracovať. Spoznáte svoje telo a počas kurzu si len dolaďujete detaily a pridávate nové techniky. Pre ľudí, ktorí nevedeli vôbec nič, to bolo náročné na množstvo informácií a techniky. Tiež nemali vytvorený hnedý tuk, ktorý dokáže generovať teplo, pretože ten vzniká približne po 10-tich týždňoch pravidelného trénovania.

Čím sa odlišuje výstup na Chopok od iných kurzov?

„Chopkový“ pobyt sa odlišuje od iných kurzov najmä intenzitou. Ide o 4 dni, zamerané najme na prax vo všetkých možných podobách, pričom sa ide úplne do hĺbky. Konkrétne je tam práca s chladom a termogenéza, kúpanie sa v potoku, prechádzky po lese, nočné DMT dýchanie, ktoré v podstate rozširuje ľuďom spoznávanie svojho vnútra alebo vedomia. Ľudia majú rôzne emočné zážitky, opisujú, ako keby vnímali, že sú väčší ako svoje telo – sú bez hraníc, alebo sa im vynárajú rôzne spomienky. Najlepšie je to robiť v noci, vtedy sú najvhodnejšie biochemické predpoklady na tvorbu DMT v tele. Potom, samozrejme, samotný výstup na Chopok, čo je čistá príroda a skúška správnosti na všetko naučené, ktorá nie súčasťou iných kurzov. Po skúsenostiach kladiem veľký dôraz na to, aby to nebolo celé len o namáhavých častiach kurzu – namáhavé na sústredenie, alebo fyzický výkon či odolnosť na chlad. Dávam pozor, aby to bolo kompenzované aj relaxom. Máme denne k dispozícii wellness, ktorý je priamo v hoteli, ďalej bowling, jogu či diskusie. Počas voľných chvíľ sa človek môže veľmi veľa naučiť, spozná nových ľudí a zároveň si oddýchne.

Pre viac informácií a prihlásenie sa na pobyt kliknite SEM.

Bude v niečom tento kurz iný ako predošlé?

Na poslednom decembrovom výstupe som vyskúšal s ľuďmi novú techniku na vypnutie myslenia. Nebolo to počas meditácie, ale počas reálneho života, keď sme sa prechádzali okolo vrbického plesa. Ľudia boli veľmi prekvapení aké to bolo hodinu, alebo hodinu a pol nemyslieť, a pritom byť úplne pri zmysloch a nie iba v nejakej meditácií. Veľa z nich si to pochvaľovaľo ako silnejší zážitok, než samotný výstup na chopok.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Túto techniku som podrobil skúške a zároveň svetovej premiére v Berlíne, na jednom z najväčších svetových finančných kongresov MPE 2019. Výsledky boli veľmi dobré a keď to fungovalo u vystresovaných finančníkov, viem, že to bude fungovať fakt u každého.

Čo teda získaš týmto pobytom?

1. Načerpáš skutočnú životnú silu priamo z prírody.

2. Zistíš, že tvoje telo dokáže omnoho viac ako si si myslel a že z chladu nevzniká choroba.

3. Spoznáš nových ľudí a zažiješ 4 dni prirodzenej eufórie.

4. Zažiješ výnimočné účinky myseľ povznášajúceho pocitu nočného DMT dýchania.

5. Prehĺbiš si svoje schopnosti ovládať telo aj myseľ, zažiješ generovanie tepla aj prázdnu hlavu.

6. 4 dni strávené cestou do seba, relaxom, budovaním priateľstiev. Chopok, Jasná, Demänovská dolina, Vrbické pleso – všetko v tesnom okolí prekrásneho hotela Mikulášska Chata. Po náročnom dni a prekrásnej prírode ťa čaká každý večer wellness priamo v hoteli.

Referencie 2018

„Niečo fakt neuveriteľné, v piatok pre mňa teplý potok, v sobotu výstup na Chopok, ten koniec výstupu bol naozaj zážitok. Škoda, že sme si hneď nedali spoločnú fotku. No, ale to, čo bolo v nedeľu, to som skoro odpadol. Za 10-týždňový kurz som nedosiahol tak uvoľnenú a prázdnu myseľ, ako teraz a to užívanie si – jednoducho dovidenia…Ten Chopok nebol taký silný ako tá meditácia v nedeľu. Viktor, ty si fakt blázon, a naozaj to doťahuješ na takú vysokú úroveň, že si to ľudia ani neuvedomujú. Je to asi aj tým, že sa zaujímaš a vysvetľuješ, čo sa deje v tele aj po fyzickej stránke.“ 

Marek


„Myslím, že mi tento pobyt přinesl to, co jsem od toho očekával. Tedy zejména nové či jiné pohledy na přístup k životu. Tu praktickou část (koupel v ledové vodě) jsem si osobně dovedl představit, protože dlouhodobým tréninkem a přípravou si své limity člověk posouvá. Nové pro mě bylo „otužování“ ledovým vzduchem, navíc spojené s výraznou pohybovou aktivitou. Adrenalinová představa a obava z „podchlazení“ umocňovalo vzrušení před samotným výstupem. Nedělní dopolední teoretická i praktická část byla pro mě přínosná. Zvláště jsem ocenil tvůj zcela normální pohled na přístup k životu, nic nehrotit, vnímat svoje tělo a jeho signály, zbytečně nic nehrotit a odbourávat stres.V kombinaci s dechovým cvičením lze skoro bezproblémově přežívat. 🙂 Musím na sobě více zapracovat v těch meditačních technikách, protože jsem cítil, že napoprvé to nebylo ono. Každopádně, díky za skvělý víkend, kdy jsem určitě zrelaxoval a odpoutal se od všední reality.

Mirek

Zakladateľ BASE systému, certifikovaný inštruktor Metódy Wima Hofa a lektor taoistickej jogy. 15+ rokov skúseností s tréningami a osobnostným rastom.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů